Oproštaj sa časnom sestrom Andrijanom

 Preneseno s zupadrage.hr

Jučer smo se oprostili od naše sestre Andrijane,koja nakon pet godina provedenih u našoj župi odlazi u Split, na novu dužnost provincijalne ekonome. S njenim odlaskom naša župa, za sada, ostaje bez časne sestre.  Oproštaj je bio jako dirljiv, kako za sve prisutne župljane tako i za samu sestru Andrijanu. Nakon obreda svete mise, dirljive riječi uputio joj je don Mario Sikirić, a u ime župnog zbora, riječima Majke Terezije: “Sve što radite samo je kap u oceanu, ali ocean bi bio manji da nema te kapi”, oprostila se  Benkica Vulin uz buket cvijeća i poklon koji će je podsjećati na vrijeme provedeno s nama. Sestra je jedna izuzetna i posebna časna koja je sebe, sa srcem i dušom,  nesebično davala župi, župljanima, djeci, zboru…. kako kaže don Mario bila njegova desna i lijeva ruka. Učila nas je, podučavala, hrabrila ali i upozoravala na naše greške i propuste. Ostavila je jedan neizbrisivi trag u našim srcima! Po završetku svete mise, ispred crkve, uz pršut i kolače, ispratili smo sestru Andrijanu , gdje smo joj još jednom zahvalili na svemu.

Komentiranje je zatvoreno.