Brendiranje općine Pakoštane u 3. mileniju

U subotu 17.04. 2010. u restoranu “Mediteran”  održan je seminar na temu “Brendiranje općine Pakoštane u 3. mileniju”. Predavanje na ovu temu održao je mr.sc. Petar Gardijan, profesor sa Veleučilišta u Šibeniku. Na  ovom projektu osim prof. Gardijana radila je i mlada asistentica, sa Veleučilišta Šibenik, mr. Ivana Žilić i  Antonia Kazija koja je ujedno i organizatorica ovog seminara. Važno je napomenuti da je gost seminara bio naš najpoznatiji fotograf milenijsklih fotografija gospodin Šime Strikoman. Seminaru je bilo nazočno desetak osoba. Da pojasnimo sam naziv seminara. BREND – po def iniciji predstavlja most povjerenja između proizvođača i potrošača, tj. ponuđača i korisnika usluga, atrakcija i događanja. Snažni brendovi ne ostavljaju ravnodušnima, oni pogađaju emocija i duh ljudi ( Coca Cola, Podravka, Kraš….). Brendovi predstavljaju najvrijedniju imovin u poduzeća – destinacije. Cilj seminara je bio istaknuti sve materijalne i nematerijalne vrijednosti Općine ( Draga, Pakoštana, Vrane i Vrgade). Osim toga važan element je bio istaknuti važnost međusobne povezanosti Draga, Pakoštana, Vrane i Vrgade. Čovjek nije otok i ne može  sve sam, tako ni jedno mjesto u općini ne može samo, bez ostale trojice,  jer se samo međusobnom  sinergijom može postići posebna izvrsnost turističke ponude koja je glavni pokretač gospodarstva Općine. U novom mileniju pobjednikom postaje pojedinac, organizacija, zemlja, destinacija…, koja briljira u kreiranju novih ideja i koncepcija novih proizvoda, usluga, atrakcija, događanja, odnosa, cijena, prodaje, promocije i progresa, u kreiranju recepata za višu vrijednost, koja se na tržištu, iskazuje kroz doživljaj oduševljenja. Seminarom su istaknute sve prirodne, kulturno-povijesne i ostale vrijednosti kojima obiluje prostor Općine, te su navedeni primjeri  kako  bi se ta bogatstva trebala uklopiti u turističku ponudu svih mjesta. Bez prevelikih ulaganja moguće je ostvariti znatan napredak u turističkoj ponudi, samo je važno da se shvati da svaki čovijek svoji malim trudom može tome pridonjeti.  “U svakom se čovijeku krije KLAUN, ali samo su rijetki dovoljno hrabri da to i pokažu.”

6 comments to Brendiranje općine Pakoštane u 3. mileniju

 • gle sad mene

  …..bit će turista ako od vas pakoštanaca uspiju doči do nas……..:-) 🙂

 • Lucius Vorenus

  alo kakva ce biti sezona ovo lito u dragan? oce li biti turista?

 • dragar

  Istoga dana je pisalo u Slobodnoj!
  Građevinski inspektor Mile Vukšić potvrdio nam je da je Građevinska inspekcija zaprimila dosta prijava iz Draga, te da u tome naselju ima brojnih slučajeva bespravne gradnje. Dosta je proširenja bez dozvole, razmirica oko međa, objekata bez dokumentacije na zemljištu u državnom vlasništvu… — Situacija je dosta “šporka” — slikovito se izrazio Vukšić.

  U OPĆINI PAKOŠTANE BEZ ODGOVORA:
  Načelnik Kurtov
  – nedostupan

  Načelnik Općine Pakoštane Milivoj Kurtov ostao je nedostupan novinarima. Na telefonske pozive u Općini javljali su se samo faksevi…

  Blago nami sa našom Općinom koja radi sve po zakonu pa se zato mora skrivati!
  Stvarno nije to u redu!

  Stvarno bi tribali razmisliti o “brendiranju” Općine Pakoštane ali od strane Uskoka!

 • bunestra

  Poštovani moji Dragari, neko me vrijeme nije bilo na “Dragenetu” zbog prezauzetosti poslovima, a koliko vidim ni ostatak nije dao puno komentara bilo koje vrste ili događaja koji se odvijaju u selu.
  Vjerojatno nas je većinu zahvatila “peludna groznica”.
  Ne znan zašto pojedinci, ako žele nešto organizirati ne obavijeste širu dragarsku javnost kao što je bio događaj u Mediteranu “Brendiranje općine Pakoštane”.
  To je vrijedno svake pohvale i svaka čast, ali šteta da nije prisustvovalo više ljudi kad su bili prisutni tako uvaženi gosti.
  Zato još jednom molim bilo koga ako nešto organiziraju da unaprijed obavijeste ljude da prisustvujemo u većem broju, najbolje na “dragenetu”.
  Antonija svaka čast.
  Ovako, mene muče dvije stvari koje san primjetila;
  Šetajući od Žaknja prema D. Dragi uočila san obilježeno kamenje crvenom bojom, što je znak da se nešto parceliralo, a koliko znam to je zona “zabranjene gradnje”, odnosno zeleni pojas, a i nigdje nije bio neki javni natječaj da se prodaju tereni na tom području?!
  Drugo, u samom mulu doli di su brodice bio je neki neugadan miris koji nikad prije nisan osjetila?!
  Molila bi predstavnike koji zastupaju naše selo da malo preispitaju ove dvije stvari i obavijeste nas što se to događa.
  Puno Vas pozdravljam i dobru sezonu želim.

  • dragar

   Ovo nema veze sa brendiranjem nego sa Bunestrinim komentarom ((Šetajući od Žaknja prema D. Dragi uočila san obilježeno kamenje crvenom bojom, što je znak da se nešto parceliralo, a koliko znam to je zona “zabranjene gradnje”, odnosno zeleni pojas, a i nigdje nije bio.. )))

   Još prije 10 godina (SUBOTA 3. lipnja 2000) je ovo pisalo u Slobodnoj i jako je istinito! Nije se puno prominilo,malo jest,kradu još više nego prije deset godina.

   “”””Mjesni odbor Draga ne funkcionira već dvije godine, a načelnik Milivoj Kurtov svjesno podržava takvo stanje jer mu odgovara bezvlašće u kojemu može nesmetano prodavati zemljište u Dragama kako bi punio proračun Općine Pakoštane, kaže Ljubomir Barešić — Duška Gregurek, vlasnica vikendice, koja je pred svojom kućom zatekla plažni objekt čiju je izgradnju obustavio građevinski inspektor, tvrdi: “Da se slučajno dogodi požar, svi bismo izgorjeli jer je i cesta sve uža zbog masovnog širenja posjeda i gradnje kuća””””
   “”””Da se u Dragama(Dolaška Draga) slučajno dogodi požar, svi bi do temelja izgorjeli, jer ste i sami vidjeli da je put kojim se s Jadranske magistrale silazi u naselje uzak za prolaz većih vozila, a s dvije strane naselja taj put završava u slijepoj ulici, dalje su samo kuće… — kazuje nam ogorčena sugovornica ističući kako takav nered već godinama caruje, za što je odgovorna Općina Pakoštane i tamošnji načelnik Milivoj Kurtov.””””

   Nažalost sve je ovo istina i ostalo je isto sve do sada!

   Moj komentar na ovaj stari tekst je da je sve ostalo po starom,niko nas dragare ništa ne pita pa nije ni čudo da nalaziš neke OZNAKE po terenima! A ovo samo mi sami možemo prominiti,ali ne ovi što se navodno brinu da Dragari navodno dobiju zaposlenje,dižu ruke pri glasanju i znaju unaprid što če dobiti za uzvrat Od Općinskih vlasti!
   Što misliš zašto su zašutili dragari što bi i vlastitog oca prodali?
   Posle zatišja dolazi bura ali to čemo čitati u novinama kad bude več kasno kao i do sada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • #draginja#

  “”Čovjek nije otok i ne može sve sam, tako ni jedno mjesto u općini ne može samo, bez ostale trojice,…##
  Dobra inicijativa i triba je nastaviti,ali da dragarka organizira -#Brendiranje općine Pakoštane u 3. mileniju#-nije sramota ali je malo neobično. Ja sam mislio da bi se to tribalo biti organizirano pod pokroviteljstvom Opčine . Da li je to nečiji propust ili ne , ne znam ali je ovo hvale vridno! Samo tako naprid!
  Možda bi i Opčina mogla nešto napraviti ! Sretno i puno uspjeha!